środa, 20 kwietnia 2016

Torba na zakupy - tutorial.

Należę do osób, które starają się dbać o środowisko, tj. segreguję odpady, oszczędzam wodę, na garnki nakładam pokrywki itp. itd. ach i jeszcze używam materiałowej torby na moje zakupy i o tym właśnie dziś będzie. Moja dotychczasowa torbą nieco się zużyła, więc uszyłam nową. Poniżej wskazówki, jak możecie wykonać taką torbę dla siebie.

Potrzebne będzie 0,5 m/b wybranej przez Was tkaniny, z której musicie wyciąć pięć prostokątów:
- 90cm x 50cm, na torbę
- 45cm x 10cm - x2, na wzmocnienia i wykończenie
- 62cm x 10cm - x2, na paski

Zaczynamy od pasków, zszywamy po długości, wywijamy na drugą stronę, prasujemy i przeszywamy raz jeszcze w celu wzmocnienia szwów. Następnie największe prostokąty kładziemy prawą stroną do nas i układamy na niej mniejsze prostokąty, które będą pełniły rolę wzmocnienia i zarazem wykończenia. Odmierzamy odpowiednią odległość i szpilkami mocujemy paski torby (poniższe zdjęcie obrazuje jak to wykonać).Po przeszyciu pasy wzmacniające przekładamy do środka torby i prasujemy, następnie ponownie przeszywamy na prawej stronie.


Rozkładamy tkaninę lewą stroną do nas, mocujemy szpilkami tkaninę wzmacniającą i pod maszynę (tak jak na zdjęciu poniżej).


Następnie składamy materiał na pół tworząc torbę, tak by prawa strona materiału przylegała do siebie i zszywamy po całości. Nie posiadam owerlocka, więc po zszyciu, raz jeszcze przeszyłam całość ściegiem zygzakowatym. Na sam koniec myślę, że warto przeszyć całość ściegiem prostym zawijając materiał, będzie to dobrym wzmocnieniem, jak również sprawi, że nasza torba będzie wyglądała atrakcyjnie również od środka. 

Gotowe - miłych zakupów :)P.S. Ten egzemplarz to torba dla mojej siostry,
dodatkiem jest mała torebeczka wiązana do paska torebki - przeznaczenie na telefon. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz